Z jakiego materiału wybrać opakowanie na ciasto?

Każdy miłośnik słodkości doskonale wie, że kupione ciasta, torty i innego typu ciasteczka, trzeba w jakiś sposób przenieść do domu. W tym celu wykorzystywane są oczywiście specjalne pudełka na ciasta. Warto sobie jednak zadać pytanie, z jakiego materiału powinny być takie pudełka wykonane i czym się one charakteryzują?

Pudełko plastikowe

Zdecydowanie najczęściej wybieranym modelem pudełka na ciasto (zobacz) jest oczywiście to wykonane z plastiku. Swoją największą popularność zawdzięcza przede wszystkim niskiej cenie, a także ogromnej dostępności. Właściwie w każdym sklepie ze słodyczami czy też w każdej cukierni można takie opakowanie dostać.
Niska cena i wysoka popularność nie oznaczają oczywiście tego, że ma się do czynienia z pudełkiem idealnym. Jak bowiem łatwo się domyślić, takie plastikowe opakowanie nie tylko nie jest zbyt mocne, lecz również nie jest zbyt bezpieczne dla ciasta. Z racji tego, że jest to materiał cienki i wrażliwy na uszkodzenia, z łatwością można zniszczyć ciasto podczas np. mocniejszego ściśnięcia opakowania w dłoniach. Co więcej, plastik mocno się nagrzewa i nie przepuszcza powietrza, więc w przypadku dłuższego trzymania w nim ciasta może dojść do jego popsucia się.

Pudełko kartonowe

Znacznie lepszym, choć nie da się ukryć, droższym rozwiązaniem jeśli chodzi o transportowanie ciasta do domu, jest pudełko kartonowe. Dzięki temu, że pudełko to wykonane jest z odpowiednio grubego i sztywniejszego kartonu, ma się pewność, że nawet w razie upadku, ciastu nie powinno się nic większego i groźniejszego stać. Dodatkowo karton jest w stanie przepuszczać powietrze, więc nie ma ryzyka, że wypiek się zepsuje.

Kolejną bardzo ważną zaletą takiego kartonowego opakowania na ciasto jest to, że z reguły jest to wersja, która wyposażona jest w dodatkowe wytłoczenia w swoim wnętrzu, dzięki czemu możliwe jest przenoszenie w nim np. kilku babeczek, które idealnie pasować będą w swoje miejsca, lecz również i większego ciasta, które dzięki wytłoczeniom, nie będzie dotykało ścianek kartonu i nie będzie luźno się po nim przemieszczało.