Trwała i skuteczna depilacja laserowa

Każda współczesna kobieta chcąca cieszyć się pięknym oraz w pełni gładkim ciałem regularnie depiluje swoje owłosione miejsca. Profesjonalną pomoc w tym zakresie świadczą gabinety kosmetyczne, gdzie wykonywana jest depilacja laserowa całego ciała.

Zabiegi depilacji laserowej – dziś, a dawniej

Zabieg ten jest znany od wielu tysięcy lat. Już w starożytności w państwach takich jak: Grecja, Rzym czy Egipt depilacja była wśród zamożnych kobiet koniecznością.
Wówczas to włoski wyrywano za pomocą ostrzy z brązu oraz wosku. Z czasem zaczęto stosować specjalny papier o właściwościach ściernych.
Zabieg ten upowszechnił się w latach czterdziestych wudziestego wieku w Stanach Zjednoczonych, z powodu mody na ubiór odsłaniający większe partie ciała.
W obecnych czasach każdy profesjonalny gabinet kosmetyczny świadczy usługi w tym zakresie.

Na czym polega laserowa depilacja?

Jest ona bardzo skutecznym sposobem usuwania owłosienia z poszczególnych części ciała. Obecnie najczęściej wykonywane zabiegi dzieli się na:

– czasowe po zastosowaniu których owłosienie po pewnym czasie odrasta

– trwałe kiedy to owłosienie zostaje usunięte bezpowrotnie.

Ogromną popularnością cieszą się zabiegi trwałe, polegające na usunięciu owłosienia na stałe. W tym celu używany jest specjalny depilator laserowy, który to przy pomocy wiązki lasera usuwa włosy wraz z cebulkami.
Wykonanie takiego zabiegu powinno być zawsze skonsultowane ze specjalistą, który to powinien dokładnie zbadać skórę oraz ostatecznie zdecydować o czasie trwania depilacji laserowej Białystok.