Tort weselny – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Tort weselny jest jedną z głównych części całej uroczystości. Może on służyć jako punkt centralny, przyciągający uwagę gości, a wiele par często praktykuje uroczyste krojenie. Nie jest zaskakujące, że nowożeńcy stresują się znalezieniem i wybraniem idealnego tortu, dlatego należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy, które pomogą Wam w wyborze tortu weselnego.

Wybór odpowiedniej cukierni

Jeśli byłeś na weselu, na którym bardzo podobał Ci się tort, zapytaj parę, z usług której cukierni korzystali. Poczta pantoflowa często jest najlepszym punktem wyjścia w poszukiwaniu satysfakcjonującej usługi. Różne cukiernie specjalizują się w różnych stylach tortów. Poszukaj więc takiej, która tworzą torty w stylu, którego szukasz. Zapytaj, czy są w stanie wykonać to, czego oczekujesz w zakresie dekoracji, smaku i ogólnego projektu. Możesz przygotować kilka zdjęć znalezionych w sieci, które Cię zainspirowały. Dzięki temu cukiernik będzie wiedział, czego szukasz, a wybór tortu weselnego będzie łatwiejszy – przeczytaj także o czym pamiętać przy jego wyborze: https://www.zankyou.pl/p/o-czym-pamietac-przy-wyborze-tortu-weselnego-19219.

Czasu tworzenia tortu weselnego

Wybór tortu weselnego i jego wykonanie często zajmuje zaskakująco dużo czasu, szczególnie w sezonie weselnym. Nie zostawiajcie tego na ostatnią chwilę i oczekujcie, że cukiernik dostosuje swój grafik tylko do Was. Jest to szczególnie ważne, jeśli chcesz mieć fantazyjny tort, który wymaga ogromu pracy.

Wybierz odpowiedni rozmiar

Liczba i wielkość poziomów określa oraz wielkość samego tortu zależy przede wszystkim od liczby zaproszonych gości. Zapytaj cukiernika jaki rozmiar będzie wystarczający, aby poczęstować określoną liczbę gości, biorąc pod uwagę wielkość oczekiwanych kawałków. Tort trzypoziomowy z reguły wystarcza dla 100 osób. Większe wesela z 200 gośćmi mogą wymagać pięciopoziomowego tortu. Jeśli chcesz mieć wysoki tort bez zbyt wielu poziomów, rozważ użycie kolumn pomiędzy każdym poziomem lub stelaża do tortów.