Niezawodna pielęgnacja wprost z natury

Istnieją kosmetyki, do produkcji których nie użyto gamy środków chemicznych. Nie oznacza to jednak, że ich skuteczność jest niższa. Wprost przeciwnie. Dobrym przykładem na to, że naturalny produkt może mieć świetne działanie jest czarne mydło syberyjskie.

Kolor mydła syberyjskiego pochodzi od czagi brzozowej i dziegciu, które znajdziemy w jego składzie. Oprócz nich zawiera m.in. wyciągi z żywicy sosnowej i świerka syberyjskiego, napar z melisy, olej cedrowy oraz pyłek kwiatowy. Czarne mydło babuszki Agafii pozbawione jest barwników, sztucznych aromatów i substancji pieniących. Wszystkie zioła zawarte w tym kosmetyku tłoczono na zimno, dzięki czemu zachowały one swoje właściwości.

Mydło syberyjskie może być stosowane jako żel pod prysznic oraz szampon do włosów. Ma wiele cennych właściwości, m.in. przeciwdziała wypadaniu włosów i wzmacnia je, zapobiega powstawaniu łupieżu, łagodzi podrażnienia, a także ujędrnia i wygładza skórę. Dużą zaletą mydła babuszki Agafii jest jego przyjemny delikatny zapach.