Dlaczego ekologiczne zaproszenia ślubne są tak popularne?

Hitem mody ślubnej w tym sezonie są zaproszenia ślubne wykonane w zgodzie z naturą. Zaproszenia ekologiczne to efekt wzrostu świadomości o zagrożeniu środowiska. Nawet tak małe kroczki mogą zmniejszyć jego zanieczyszczenie.

Ekologiczne zaproszenia ślubne

Zaproszenia ekologiczne wykonane są z papieru pochodzącego z recyklingu. Produkowany jest przede wszystkim z makulatury i odpadów roślinnych, nie wybiela się go za pomocą chloru, stąd jego charakterystyczna barwa.

Ekologiczne zaproszenia ślubne nie tylko są eko, ale wyróżniają się prawdziwą elegancją. Proste, bezpretensjonalne zachwycą każdego zaproszonego gościa swoją oryginalnością.

Autentyczne aproszenie ślubne ekologiczne z LilyZaproszenia to nie tylko papier ekologiczny, ale także stosowane farby i proces drukowania. Najlepiej warunki eko spełniają zaproszenia malowane ręcznie akwarelami, oczywiście będą się minimalnie różnić, ale doda im to tylko dodatkowej oryginalności. W przypadku drukowania zaproszeń powinno się to odbywać z wykorzystaniem farb roślinnych i maszyn energooszczędnych.

Design ekologicznych zaproszeń ślubnych

Zaproszenia ekologiczne doskonale wpisują się w styl rustykalny lub boho, których motywami przewodnimi są motywy związane z naturą, a więc przede wszystkim kwiaty i rośliny zielone. Tekst zaproszenia powinien być wypisany literami stylizowanymi na pismo odręczne.

Ich naturalne kolory idealnie współgrają z odcieniami brązu i beżami papieru ekologicznego. Zaproszenie można umieścić w kopercie lub pudełku z papieru ekologicznego, które powinny mieć ten sam element zdobniczy co zaproszenie.

Zamiast koperty lub pudełka można zastosować modne sznureczki do przewiązania zaproszenia. Najczęściej wykonane są z papieru, juty, sizalu lub lnu.

Wybierając ekologiczne zaproszenia ślubne warto pamiętać o możliwości stworzenia całkowicie własnego projektu. Dotyczy to zarówno elementów ozdobnych, jak i tekstu, w związku z tym należy zamawiać je z pewnym wyprzedzeniem. Na zaproszenia drukowane metodą ekologiczną trzeba czekać ok. 7 dni. Zaproszenia wykonywane ręcznie wymagają więcej czasu, więc termin najlepiej uzgadniać bezpośrednio z wykonawcą.